Wydarzenia

30 kwietnia 2018 - 00:00

Zabierz głos i wypromuj swoich ulubionych autorów i autorki!

Do końca kwietnia można zgłaszać nominacje powieści i opowiadań, które powalczą o Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za 2017 rok.

Formularz nominacji znajduje się tutaj: http://zajdel.art.pl/nominacje/zajdel.php

(Nieoficjalna) lista pomocnicza, za którą dziękujemy Zew Zajdla znajduje się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wVsGN3LOeexNXeNTs3_4lvbGLIwjPen9ubRQXYDkavc/edit?usp=sharing

ZASADY

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich fantastycznych utworów literackich w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Każdy czytelnik fantastyki może w każdej kategorii wybrać od jednego do pięciu utworów wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody.

Głosowanie jest otwarte dla wszystkich. Można nominować teksty, które nie znalazły się na liście pomocniczej (warto też wtedy podesłać zagubiony tytuł, by został tam dopisany!).

Lista nominowanych utworów zostanie ogłoszona w maju, kiedy też zachęcimy was do wzięcia udziału w akcji Zew Zajdla. Spośród nich wyboru laureatów dokonają uczestnicy Polconu, który odbędzie się w Toruniu w dniach 12–15 lipca.

css.php