Kalendarz

<< Wrzesień 2017 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 • Padbar w Planszówkach - 17 września 2017

  Wakacje się skończyły, więc każda chwila odpoczynku jest ważna. Dlatego wracamy do niedziel z planszówkami. W repertuarze mnóstwo gier, więcej światła, duże blaty. Jeszcze tylko brakuje was ;) Zapraszamy gorąco. Znajdą się też zniżki na barze dla grających. Spytajcie o nie w niedzielę!

 • Magic: The Gathering – Ixalan Prerelease - 23 września 2017

  Zapraszamy na 5 eventów pre-releasowe!

  Miejsce: Mag Planszowy, Szewska 31 Wrocław

  Wpisowe: 80 zł (Pre-release pack dla gracza – spin down life counter, 6 boosterów Ixalan, promo).
  Dla maratończyków biorących udział w więcej niż jednym evencie zniżka 5 zł na drugi i każdy kolejny event :)

  Na czas trwania eventu zapewniamy wodę niegazowaną dla uczestników ;)

  Format: Sealed Deck.

  Nagrody: 2 boostery Ixalan do puli nagród na każdego gracza. Podział boosterów podany zostanie przed rozpoczęciem danego eventu.

  TERMINY eventów:

  PIĄTEK/SOBOTA
  1. Midnight PRE (start – piątek 23:30, otwarcie paczek – sobota 00:01 (limit graczy: 8-16; rund: 3-4)
  Nocny pre, gramy rundy BEST OF ONE od północy do ok 2/3. W przypadku nie spełnienia minimum 8 graczy – zastrzegamy prawo do anulowania eventu.

  SOBOTA
  1. Regular PRE I (start: 9:30; limit graczy: 20; rund: 5)
  Standardowy pre-release.
  2. Casual PRE I (start: 16:00; limit graczy: 18; rund: 4,
  FLAT PRIZE – bardziej równomierne rozdysponowanie nagród)
  Mniej kompetetywny wariant dla początkujących lub tych, którzy chcą pograć i zdobyć przynajmniej 1 booster niezależnie od zajętego miejsca.

  NIEDZIELA
  1. Regular PRE II (start: 9:30; limit graczy: 18; rund: 5)
  Standardowy pre-release.
  2. Casual PRE II (start: 16:00; limit graczy: 16; rund: 4;
  FLAT PRIZE – bardziej równomierne rozdysponowanie nagród)
  Mniej kompetetywny wariant dla początkujących lub tych, którzy chcą pograć i zdobyć przynajmniej 1 booster niezależnie od zajętego miejsca.

  Limity miejsc mogą ulec zmianie.

  BARDZO WAŻNE:
  Prosimy wpisywać się na LISTACH w postach poniżej do odpowiednich eventów. Jedna osoba MOŻE wziąć udział w kilku wydarzeniach, aczkolwiek limit graczy na eventy jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonać na facebooku, osobiście w sklepie lub telefonicznie.
  Nie robimy przedpłat, aczkolwiek bardzo prosimy – jeśli jednak nie będziesz w stanie przybyć – zgłoś to wcześniej, najlepiej dwa dni przed wydarzeniem, by dać szansę komuś zająć Twoje miejsce. Osoby, które nie zjawią się na danym evencie i nie dadzą znać wcześniej wpiszemy na czarną listę – w przyszłości nie będą mogły zapisać się wcześniej niż w dniu eventu.

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – piszcie do nas :)

 • Dzień z Warzone: Ressurection - 24 września 2017

  Zapraszamy na pokazy gry Warzone: Ressurection. Osadzona w świecie science-fiction, niegdyś niezwykle popularna gra bitewna, teraz znów podbija serca graczy w naszym kraju.

  Przez cały dzień będzie można porozmawiać z doświadczonymi graczami, obejrzeć modele i sprawdzić się w szybkiej, skirmishowej potyczce.

  Zapraszamy gorąco! :)

 • Planszówki w Kociej Kołysce - 25 września 2017

  W najbliższy poniedziałek też przybywajcie :D

  Jak co tydzień będziecie mogli skorzystać na miejscu z dobrodziejstw naszej wypożyczalni w świetnej atmosferze. Na miejscu będą nasi ludzie, którzy z przyjemnością pomogą Wam się zapoznać z najnowszymi nowościami w naszych zbiorach. Poza tym Kocia Kołyska oferuje browary i inne smakołyki o zróżnicowanej zawartości alkoholu.

  A tutaj kilka podstawowych zasad techniczno-organizacyjnych:

  – bierz jedną grę na raz – w dwie jednocześnie grać się nie da, a może ktoś inny chciałby zagrać w to co leży u Was na stole nieużywane ;)
  – starannie pakuj gry po rozgrywce – w woreczki strunowe itd
  – gry są na miejscu, chyba, że masz ochotę pograć w coś swojego, w takim wypadku zabierz ze sobą ;) Jeśli masz ochotę na konkretny tytuł, a tydzień temu go nie było – daj nam znać!
  – dla grających w planszówki Kocia Kołyska oferuje promocje
  – możesz przybyć sam/sama, na miejscu znajdą się ludzie do grania na pewno
  – jedyne co musisz zabrać to dobry humor i chęć grania :-)
  – WSTĘP FREE!!!

 • Draft Ixalan w Planszóweczce - 28 września 2017

  Zapraszamy wszystkich na pierwszy draft Ixalan’u
  Miejsce – Nowe Horyzonty
  Czas – 17:00, 28.09 (czw)
  Cena – 33 (redraft) lub 44 (1 booster do puli nagród)

  Zapisy pod wydarzeniem

 • Wrocławskie Marvelchody - 30 września 2017

  Czas na super moce!
  Ruszamy z naszą najnowszą, siódmą edycją podchodów we Wrocławiu oraz pierwszą w Warszawie! Motywem przewodnim podchodów będzie Marvel i jego Avengersi.
  W podchodach mogą wziąć udział 4-osobowe drużyny, których członkowie mają ukończone 18 lat. Drużyny będą poruszać się po wyznaczonej trasie z otrzymywanych wskazówek od startu do mety. Na trasie czekać na Was będą specjalne zadania do wykonania.
  Pozyskiwanie wskazówek odbywa się poprzez naszą aplikację, dlatego niezbędne będzie aby jedna osoba z drużyny miała telefon z androidem 4.0 lub nowszym i dostępem do internetu.

  Wroc-Fun Games to nieoficjalna organizacja założona przez dwie studentki Asię i Kasię na początku 2015 roku. W organizacji pomaga również zdolna załoga Wroc-Fun Games złożona z 9 osób plus wolontariusze, którzy się zgłaszają do pomocy przy poszczególnych wydarzeniach.

  Zgłoszenia do podchodów będą możliwe przez formularz, który wstawimy w wyznaczonym terminie. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia, aby nie przegapić zapisów.
  Na ostatnim wydarzeniu nie wyskakiwały powiadomienia o nowych postach dlatego pamiętajcie żeby często sprawdzać co nowego wrzuciliśmy 🙂 Oczywiście zapraszamy też do polubienia naszej stronki i obejrzenia zdjęć i filmików z poprzednich edycji 😉

 • Magic The Gathering: Liga Ixalan - 2 października 2017

  Zapraszamy wszystkich na uczestnictwo w Lidze Ixalan! Jest to świetny format rozgrywek, szczególnie dla początkujących, w którym można łatwo nauczyć się budowy talii, spróbować swoich sił w starciu z innymi graczami oraz wygrać promocyjne karty, boostery i inne nagrody.

  Jak to wygląda?
  Każdy z graczy nabywa zestaw ligowy, na który składają się 3 boostery Ixalan, a następnie konstruuje z nich minimum 30-kartową talię. Uczestnicy spotykają się na rozgrywkach w odpowiadających im terminach w czasie trwania ligi (2 – 29 października) i zdobywają punkty rankingowe i osiągnięcia. Na każdym spotkaniu rozgrywana jest dowolna ilość meczy, a jedynym ograniczeniem jest maksymalnie jedna gra na dzień z tą samą osobą. Chętni mogą dołączyć do ligi w dowolnym momencie jej trwania – nie trzeba być na każdym spotkaniu, aby wywalczyć
  nagrody. Łącznie gracze mogą rozegrać 30 meczy best of one.
  Wpisowe:
  – 39 zł – w ramach wpisowego każdy z graczy otrzymuje 3 boostery Ixalan, 1 kartę ligowę oraz
  (dla pierwszych 30 uczestników) storage box
  – W każdym tygodniu ligi gracze mają prawo do zakupienia 1 boostera Ixalan aby rozbudować swoją talię. Podobnie gracze mogą powiększyć swoją pulę kart o nowy booster po 3 porażkach
  (również raz na tydzień).

  Terminy spotkań i organizacja rozgrywek:
  Spotkania ligowe będą odbywać się w wyznaczone dni pomiędzy 2 a 29 października (zapisać na ligę możecie się w dowolny z tych dni):
  – poniedziałki (17:00-20:00)
  – środy (17:00-20:00
  – niedziele (14:00-17:00) (wyjątkowo poza 8 października)

  Gracze mogą pojawiać się na dowolnych spotkaniach o dowolnej porze w zakresie podanym
  powyżej.

  Osiągnięcia i nagrody:
  Przygotowujemy listę osiągnięć i podziału, ale możecie spodziewać się między innymi kart promo, tokenów, foil landów, boosterów oraz maty! Info o nich wrzucimy wkrótce.

 • Mężowie – zaczynamy sezon improwizacji! - 2 października 2017

  👠Co by było, gdyby jedna sprytna kobieta miała, nie jednego, nie dwóch, a całe mnóstwo mężów? Och nasza bohaterka na pewno, wie co robi! Przecież nie ma się co ograniczać…

  👠👠A może jednak tym razem przesadziła?👠👠

  👉👉Zapraszamy na szaloną komedię pełną pomyłek, dziwacznych charakterów, sytuacji bez wyjścia i oczywiście niebanalnych żartów. Historia zostanie zaimprowizowana na Waszych oczach, bez scenariusza, bez rozpisanych ról i bez ustalonych kwestii. A Wy – drodzy widzowie – będziecie mogli decydować o losach bohaterów.

  👉👉Na rozpoczęcie sezonu postanowiliśmy przedstawić wam cały zespół. Każdy i każda z nas – oprócz oczywiście głównej bohaterki – wcieli się w jedynego w swoim rodzaju męża. Co z tego wyniknie? Zapraszamy w poniedziałek!

  👉👉👉BILETY W CENIE 10 ZŁOTYCH👈👈👈
  można zakupić przed wejściem,
  z czego 5 ZŁOTYCH przeznaczamy na SZCZYTNY CEL, czyli hospicjum dla dzieci Bezpieczna Przystań.💪

  Chcemy sprawić trochę radości dzieciakom, a Wy Waszą obecnością możecie nam w tym pomóc.💪💪

  Tutaj możecie się dowiedzieć więcej o hospicjum: http://bezpiecznaprzystan.org/hospicjum/onas/

  Drugą piątkę przeznaczamy na organizację kolejnych wieczorów.

  P.S. W trakcie improwizacji obowiązuje zniżka na piwo na barze na hasło IMPRO. 👍

  👉Co tydzień przez cały rok będziemy wam dostarczać kolejnej niesamowitej historii. Za każdym razem będzie inaczej! Do zobaczenia!

  👉Śledźcie uważnie nasz Fb i wydarzenie. Będziemy organizować konkursy w których do wygrania będą wejściówki.

 • Auf nach Polen! Festival "Bühne Babylon in Poland" - 13 października 2017

  3 Tage Shows und Workshops in Polen, auf polnisch, englisch und deutsch. Was für eine Herausforderung! Und was für ein Spaß! Nach einem erfolgreichen internationalem Festival „Bühne Babylon” in Wiesbaden 2016 wird dies nun 2017 in Wroclaw fortgesetzt. Mitwirkende: Jesiotr (aus Wroclaw) und ClaqEUr’s Impro (aus Royal Tunbridge Wells)

 • Scena Babilon – Międzynarodowy Festiwal Komedii Improwizowanej - 14 października 2017

  English below
  Deutch unten

  „Scena Babilon”
  Międzynarodowy Festiwal Komedii Improwizowanej!!

  Zapraszamy wszystkich do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Komedii Improwizowanej. Trzy kraje, trzy grupy, trzy rodzaje humoru! Festiwal trwać będzie dwa dni i połączony będzie z warsztatami, na które też Was zapraszamy (będą stworzone na to osobne wydarzenia). Na scenie każda z grup zaprezentuje się indywidualnie, ale zagramy też w składach mieszanych. Jak na Babilon przystało zagramy w różnych językach, czasami też nie znanych dla siebie. Pokażemy, że w komedii język nie jest przeszkodą. Na tegorocznym festiwalu wystąpią:

  Organizator festiwalu Teatr Improwizacji Jesiotr z Wrocławia – PL
  Restrisiko IMPROVISATIONStheater z Wiesbaden – DE
  Claquers Impro z Tunbridge Wells – GB

  —-> Plan Festiwalu <---- Sobota 14.10.2017, WędrówkiPub, Wrocław Pierwszy dzień festiwalu 12:00 – 16:00 Warsztaty. Do wyboru: - z angielską grupą Claquers "Making It Up As You Go Along" - Improvisation the British Way. - z niemiecką Restrisiko. Oba warsztaty prowadzone w języku angielskim 19:00 - 19:05 Uroczyste otwarcie Festiwalu 19:05 – 19:50 Występ Teatru Improwizacji Jesiotr (jez. pol) 20:00 - 20:50 Występ Restrisiko IMPROVISATIONStheater (jęz. ang) 21:00 - 21:50 Występ Claquers Impro (jęz. ang) 22:00 - 00:00 Wsplne show Jesiotr + Restrisiko + Claquers (jęz. ang) 00:00 - ..... Integracja Niedziela 15.10.2017, WędrówkiPub, Wrocław Drugi dzień festiwalu 19:00 - 20:30 Jesiotr + Restrisko + Calquers (jęz pol + ger + ang + ...) 21:00 - 22:30 ImproJam po angielsku dla każdego 22:30 - 22:45 Zakończenie festiwalu 22:45 - ..... Afterparty Bilety: 20zł - jeden dzień festiwalu 30zł - dwa dni festiwalu 30zł - same warsztaty 50zł - warsztaty + dwa dni festiwalu Rezerwacje na przedsprzedaż biletów proszę przesyłać tutaj: grupa.jesiotr@gmail.com Bilety niebawem do nabycia w WędrówkiPub 14 - 15 Października 2017 WędrówkiPub ul. Podwale 37/38 Wrocław ------------------------------------------------------------------------------ English „Scena Babilon” International Impro Comedy Festival We invite everyone to Wrocław to the International Comedy Festival. Three countries, three groups and three different sense of humours! The festival will last two days and will also be accompanied by workshops dedicated to you (separate fb event will be created). All groups will perform a show individually, but there will also be many shows with mixed teams. Babylon means that we will perform in various languages, some of which even we will not understand. We will prove that different languages are not an obstacle in comedy. This year, the festival will host groups from the following countries: Festival organiser: Teatr Improwizacji Jesiotr, Wrocław - PL Restrisiko IMPROVISATIONStheater, Wiesbaden - DE Claquers Impro, Tunbridge Wells - GB ----> Festival plan <---- Saturday 14.10.2017, WędrówkiPub, Wrocław First Festival day 12:00 – 16:00 Workshops. To choice: - with english group Claquers "Making It Up As You Go Along" - Improvisation the British Way. - with german group Restrisiko. Both workshops will be in english 19:00 - 19:05 Offical Festival opening 19:05 – 19:50 Teatru Improwizacji Jesiotr show (lang. pol) 20:00 - 20:50 Restrisiko IMPROVISATIONStheater show (lang. ang) 21:00 - 21:50 Claquers Impro show (lang. ang) 22:00 - 00:00 Common show Jesiotr + Restrisiko + Claquers (lang. ang) 00:00 - ..... Integration Sunday 15.10.2017, WędrówkiPub, Wrocław Second Festival day 19:00 - 20:30 Jesiotr + Restrisko + Calquers (lang pol + ger + ang + ...) 21:00 - 22:30 ImproJam in English for everyone 22:30 - 22:45 Offical Festival ending 22:45 - ..... Afterparty Tickets: 20zł – For one Festival day 30zł – For two Festival days 30zł – Only workshops 50zł – Full: workshops + two Festival days For tickets reservation please send email here grupa.jesiotr@gmail.com Tickets soon will be possible to be purchased in WędrówkiPub ------------------------------------------------------------------------------ Deutch ----> Festivalplan <---- Samstag, 14.10.2017, WędrówkiPub, Wrocław 1. Festivaltag 12:00 – 16:00 Workshops. Zur Auswahl stehen Workshops: - mit der englischen Gruppe Claquers "Making It Up As You Go Along" - Improvisation the British Way. - mit der deutschen Gruppe Restrisiko. Die Workshopsprache für beide Kurse ist englisch. 19:00 - 19:05 Offizieller Festivalstart 19:05 – 19:50 Teatru Improwizacji Jesiotr Show (auf polnisch) 20:00 - 20:50 Restrisiko Show (auf englisch) 21:00 - 21:50 Claquers Impro Show (auf englisch) 22:00 - 00:00 Gemeinsame Show mit Jesiotr + Restrisiko + Claquers (auf englisch) 00:00 - ..... Party Sonntag, 15.10.2017, WędrówkiPub, Wrocław 2. Festivaltag 19:00 - 20:30 Jesiotr + Restrisko + Claquers (auf polnisch + deutsch + englisch + ...) 21:00 - 22:30 ImproJam auf Englisch für jedermann 22:30 - 22:45 offizielles Festivalende 22:45 - ..... Afterparty Tickets: 20zł – für ein Tagesticket 30zł – für ein Zweitagesticket 30zł – für einen Workshops 50zł – Festivalticket: für Workshops + Zweitagesticket

 • css.php