Kalendarz

<< Maj 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 • Dni Fantastyki 2018 - 29 czerwca 2018

  Kto z Was jest gotowy na przygodę?

  Wyruszcie z nami w niesamowitą podróż do świata fantastyki, przepełnioną zapierającymi dech w piersiach atrakcjami, charyzmatycznymi prelegentami oraz znanymi gośćmi z Polski i zagranicy! Weźcie udział w sesji RPG, panelach tematycznych oraz zagrajcie w liczne gry planszowe oraz wideo.

  Od 29 czerwca do 1 lipca 2018 roku w leśnickim Centrum Kultury „Zamek” odbędą się Wrocławskie Dni Fantastyki – wydarzenie łączące pasjonatów książek, filmów, seriali i gier. To miejsce, w którym każdy, niezależnie od płci czy wieku, znajdzie dla siebie miejsce i będzie mógł dzielić się swoim hobby z innymi. Dołącz do nas tego lata i twórz razem z nami Wrocławskie Dni Fantastyki, weekend pełen magii i czarów!

  Tym razem Zamek stanie się miejscem pełnym tajemnic i grozy. Opowiadane będą historie przyprawiające uczestników o gęsią skórkę. Znajdzie się coś również dla fanów folkloru i jego ciemnej strony – wśród murów leśnickiego gmachu wybrzmią stare legendy i baśnie o potworach nie z tego świata! Wystarczająco zaintrygowani? Włosy już się Wam jeżą na głowach? To dopiero początek zabawy!

  Strona www wydarzenia: www.dnifantastyki.pl

  Złap bilety na wydarzenie już dziś!
  http://biletyna.pl/event/Dni-Fantastyki-2018-Centrum-Kultury-ZAMEK-Wroclaw-e65660.html

 • Miecze Europy - 2 lipca 2018

  [scroll down for EN]
  WYSTAWA MIECZE EUROPY

  📅 2 lipca do 7 października 2018
  🏰 Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
  🕗 pon-pt 10:00 – 20:00 | sob-niedz 10:00 – 18:00
  🎫 bilet normalny 10 zł | bilet ulgowy 7 zł

  Jak powstał pierwszy miecz? Czy mieczom nadawano imiona? Czym władali Rzymianie a czym Barbarzyńcy? Jak pasowano rycerzy? Co szczególnego było w mieczu Rolanda i jak wyglądał prawdziwy Ekskalibur? Czym jest miecz pierścieniowy? Czy wikingowie kuli swe miecze? Dlaczego Spartanie walczyli blisko przeciwnika?

  Zapraszamy do poszukania odpowiedzi na te i inne pytania śledząc dzieje miecza na przestrzeni 3400 lat, od jego powstania w epoce brązu do wieku XVII, kiedy przekształcił się w inne rodzaje broni. Autor Igor Górewicz doborem eksponatów w kolekcji przedstawia przepływ technologii i idei przez epoki i regiony Starego Kontynentu. Wszystko to w nowoczesnej i estetycznej formie, z wykorzystaniem zdjęć, dziesiątek oryginalnych grafik i diagramów, układających się w pasjonującą opowieść o historii i kulturze Europy.

  Głównymi bohaterami ekspozycji Górewicz uczynił ok. 60 kopii mieczy wykonanych z brązu, żelaza i stali a kolekcję dopełniają instalacje przestrzenne (m.in. „Węzeł Gordyjski”, „Ekskalibur” oraz „Miecze Gruwnaldzkie”) oraz dwa filmy edukacyjne.

  🤺 Igor Górewicz – autor wystaw edukacyjnych, wydawca, producent, muzyk, konsultant filmowy i teatralny, reżyser walk (brał udział w niemal dwudziestu produkcjach filmowych). Miecze fascynowały go od dzieciństwa – jest to wystawa stworzona przez pasjonata, który swoje zamiłowanie do mieczy przekuł w zawód.

  wydarzenie towarzyszące Dni Fantastyki 2018
  głównym sponsor Militaria.pl

  ______
  SWORDS OF EUROPE Exhibition

  How was the first sword made? Where swords given names? What was the difference between Roman and Barbarian weapons? How did a knighting look? What was was special about Roland’s sword and what did the Real Excalibur look like? What is a ring sword? Did the Vikings forge their swords? Why did the Spartans fight in close quaters?

  We invite you to find answers to these and other questions by tracing the history of the sword over 3400 years from when it was invented in the Bronze Age to the 17th century when it evolved into other types of weapons. Through the choice of exhibited pieces the author Igor Górewicz presents the changes in sword making technology and philosophy through the ages and regions of the Old Continent. Packaged in a modern and aesthetically pleasing format with photos, diagrams and reproductions that illustrate a fascinating take on the history and culture of Europe.

  The stars of the show are 60 reproductions of swords made of bronze, iron and steel. The collection is supplemented with several installations (like “the Gordian Knot”, “Excalibur” or “the Swords of Grunwald”) and two film documentaries.

  🤺 Igor Górewicz is an author of educational exhibitions, publisher, producer, musician, film and theatre consultant and sword fight choreographer (he has collaborated on almost 20 films up to date). Swords fascinated him since he was a child, so this exhibition is a labor of passion for swords that turned into a way of life.

  accompanying event Dni Fantastyki 2018
  main sponsor Militaria.pl

 • Bazyliszek – Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu - 7 lipca 2018

  Kolejna edycja Fantastycznego Festiwalu Gier Bez Prądu !

  Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy przy grach planszowych, turniejach, prelekcjach oraz sesjach RPG.

  Nie zabraknie również gości, autorów i wystawców!

  Wstęp bezpłatny.

  http://bazyliszek.ava.waw.pl/

 • Namicon: Yakuza no nami - 7 lipca 2018

  Kolejny konwent z cyklu Namicon – jak zwykle mały ciałem (do 50-ciu osób) ale wielki duchem.
  Tym razem zanurzymy się w popkulturowych mitach otaczających yakuzę i spróbujemy prześledzić drogę od prozy przestępczego życia do otaczającej je legendy.
  A ponieważ spotykamy się w magiczny wieczór siódemek (tanabata), będziemy też mogli pomarzyć i swoje (niekoniecznie przestępcze) marzenia zapisać na kolorowych karteczkach po czym pozwolić by czekały spełnienia falując na wietrze.
  Program zapewne NIE wkrótce, ale szykujcie się już na dużo zabawy, trochę grozy (adrenalina będzie gratis), japońskie smaki (dosłownie) i smaczki (w przenośni).
  Zapraszamy!

 • Medalikon 2018 - 17 sierpnia 2018

  Stowarzyszenie Salt Lake City, Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie, Martwa – craft & cosplay Twierdza i Alex Hunter zapraszają serdecznie na MEDALIKON 2018!

  Panie i Panowie, nastał 1 kwietnia, tak więc w tę piękną świąteczną niedzielę z dumą ogłaszamy Medalikon 2018!

  Spotykamy się w dniach 17 – 19 sierpnia ponownie w dobrze nam znanym gmachu Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie!
  Już wkrótce pierwsi goście, atrakcje oraz oficjalna strona www. Będzie się działo!

  Zapraszamy! :D

 • Twierdza 2018 Festiwal Fantastyki - 7 września 2018

  Czwarta edycja festiwalu, który ma do dyspozycji niezwykły zabytkowy obiekt z XIX wieku: Twierdzę Boyen. Miejsce pełne zakamarków, wałów, umocnień i zróżnicowanych wysokości terenu tworzy niepowtarzalny klimat, w którym wszelkiego rodzaju gry nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Już samo siedzenie w klimatycznej Karczmie zabierze Was w podróż do innych uniwersów. Znajdziecie u nas blok RPG, LARP, Cosplay i projekty strojów, blok literacki: spotkania z autorami, spotkania ze sławami fantastyki, blok artystyczny: sesje zdjęciowe i wystawy; potężny Games Room (planszówki, karcianki); grę konwentową – Bounty Hunters, prelekcje; blok warsztatowy (walka, łucznictwo, śpiew, taniec); projekcje filmów niezależnego kina związanego z fantastyką; strefę wystawców komercyjnych i inicjatyw związanych z fantastyką; Sleep Room oraz Fantasmagorium: przestrzeń, gdzie fantastykę poczujecie wszystkimi zmysłami. Najmłodsi w Szkrabstrefie będą się doskonale bawić pod opieką naszych animatorów i w trakcie przygotowanych dla nich konkursów.
  Twierdza gości u siebie wszystkie nurty fantastyki: FANTASY i SCI-FI: STEAMPUNK, CYBERPUNK, WORLD OF DARKNESS, STAR WARS, GRA O TRON, WIEDŹMIN, THE VIKINGS, WARCRAFT, WARHAMMER, POST APO i wiele, wiele innych uniwersów stworzonych przez ludzką wyobraźnię!

 • XVII Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką - 9 listopada 2018

  Imladris powraca po raz XVII.

  Największy konwent fantastyczny w regionie, podczas którego jak co roku nie zabraknie wspaniałych gości, niesamowitych atrakcji, interesujących paneli i prelekcji, mnóstwa gier planszowych oraz fabularnych, a także legendarnego już krakowskiego, imladrisowego karaoke.

  Spotykamy się wyjątkowo w dniach 9-11 listopada.

  Więcej informacji o tegorocznej edycji już wkrótce!

 • css.php