Spotkania RPG

W dużym skrócie, Spotkania RPG (lub spotkania erpegowe) to świetna okazja do porozmawiania na temat naszego ulubionego hobby. Wcześniej miały miejsce co tydzień, teraz mają format codwutygodniowy. W zwyczajne czwartki, wczesnym wieczorem, czyli o godzinie 19:00, przy herbacie, kawie i piwie dyskutujemy, żartujemy i omawiamy najróżniejsze aspekty grania. Czasem zdarzają nam się Spotkania nieco spokojne i poważne, czasem pełne śmiechu, a czasem niesamowicie dynamiczne.

Spotkanie ma motyw przewodni – Temat. W ciągu pięciu lat istnienia, przegadaliśmy niejeden aspekt grania i ogólno pojętej fantastyki. Nie zawsze Spotkanie jest skupione na samych kostkach, testach i współpracy graczy. Nierzadko są to burze mózgów, szukanie i omawianie konceptów oraz, ogólnie pojęte, wchodzenie na poziom meta. Tematy na kolejne Spotkania mogą zaproponować uczestnicy lub są opracowywane przez organizatorów i umieszczane w ankietach na Forum, gdzie można zagłosować na jeden z nich. Omawialiśmy (i będziemy omawiać) elementy zarówno błahe – jak drobiazgi w plecakach postaci, jak i delikatne kwestie równouprawnienia (nie tylko płci, ale i na przykład wieku) graczy, czy poważne sprawy granic wulgarności, nawet tej odgrywanej. I tak dalej.

Starożytną zasadą Spotkań RPG jest to, iż nowa osoba (lub dopiero zaczynająca regularnie się pojawiać) ma prawo zaproponować swój własny Temat. Ten Temat ma wtedy pierwszeństwo. Oczywiście każdy, czy weteran, czy nowy uczestnik może zaproponować Temat, który go szczególnie ciekawi. Żaden pomysł nie zostanie porzucony – co najwyżej organizatorzy pomogą w jego ciekawym sformułowaniu. Kolejną zasadą jest to, iż uczestnicy, którzy czują się niezwykle z jakimś konceptem czy dziedziną związani i uważają, iż mogli by ciekawie o niej opowiedzieć w kontekście gier, mogą zgłosić się do poprowadzenia Spotkania.

Pozostaje nam tylko zaprosić Was do zabawy i dyskusji!