Turniej Munchkina!

Pomyśleliśmy sobie, że w trakcie gdy będą odbywać się sesje i wszyscy będą zajęci graniem zaproponujemy coś innego. Zdobywanie poziomów, Zabijanie Potworów i… SKARBY. Bez tego durnego odgrywania i wczuwania się w postać. O godz. 13:00 zapraszamy wszystkich na turniej niekolekcjonerskiej gry karcianej „Munchkin”. Tych, którzy mieli już z nią styczność z pewnością nie trzeba zachęcać. Pozostałych zaś serdecznie zapraszamy na fantastyczną przygodę pełną interakcji (czyt. wbijania innym graczom noża w plecy i nie tylko) i emocji.

pic439987_md„Munchkin” to gra karciana symulująca klasyczną sesję RPG. Gracze – w zależności od przyjętej konwencji – tworzą bohaterów, walczą z potworami, by zdobywać skarby i poziomy doświadczenia. Z czasem ich postaci są coraz potężniejsze i mogą się mierzyć ze smokami hydra(nta)mi i czy nawet pradawnym, przedwiecznym złem. Ważnym aspektem gry jest rywalizacja, choć czasem okazuje się, że sami musimy prosić współgraczy o wsparcie. Pomoc sojusznikom (tymczasowym oczywiście) jest zatem niezbędna. Dodatkową cechą „Munchkina” jest jego konwencja i zabawne podejście do tematu gier RPG. Już pierwszy rzut oka na grafiki, humorystyczne nazwy i opisy kart mówią: „to tylko zabawa, ale spójrzcie, jaka doskonała”. Same zasady gry są proste i można je streścić w 3 zdaniach:
1. Otwórz drzwi lochu
2. Walcz z potworem, który się tam czai
3. Zgarnij skarb

Wszystko to sprawia, że gra toczy się szybko, płynnie, a rozgrywka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji.

Zapisy na turniej odbędą się tuż przed jego rozpoczęciem, zatem nie musicie zapisywać się na niego wcześniej. Nie musicie nigdzie się rejestrować. Jesteście bohaterami. Przychodzicie i walczycie. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z tą kapitalną grą. A kto wie… Może uda wam się wykiwać pozostałych graczy i to właśnie wy zgarniecie nagrody… To znaczy skarby